شرح:

براساس استاندارد DIN 18353 و DIN 18560 مربوط به مصالح ساختمانی، سطوح سیمانی باید در برابر خشک شدن غیرمعمول و سریع محافظت شود. کیفیت نهایی محصولات کرودور در گرو نه تنها، کیفیت بالای مواد اولیه و استفاده از نیروی متخصص برای اجرای آن بلکه؛ به کیورینگ و نگهداری صحیح بتون نیز بستگی دارد. koroseal کیفیت بالای خود در این امر را در این زمینه پس از سالهای متمادی استفاده ثابت کرده است. 

این محصول افزودنی جهت بتون ریزی در دمای بالا،  رطوبت پایین و یا در محیطی که در معرض وزش باد است مورد استفاده قرار میگیرد.در شرایط این چنینی برای جلوگیری از خشک شدن سریع بتون که باعث ایجاد ترکهای سطحی میشود از مواد افزودنی مثل koroseal استفاده میشود. اسپری کردن این محصول بر روی بتون تازه اجرا شده راه حل مقرون به صرفه ای جهت استفاده از این محصول است.

ویژگی ها:

koroseal پس از خشک شدن ایجاد لایه ی محافظ شفافی بر روی سطح میکند. این لایه از خواص زیر برخوردار است: 

  • جلوگیری از ایجاد ترک در ناحیه ی درزهای بتون
  • بستن منافذ بتون
  • بهبود مقاومت لایه ی رویی
  • جلوگیری از خشک شدن سریع بتون

مواد افزودنی که بعد از خشک شدن koroseal خاصیت براق بودن به کف می دهد دارای هیچگونه مواد مضر کلریدی نبوده و از مواد روغنی و پارافینی تشکیل نشده است. 

مشخصات فنی:

رنگ و مشخصات فیزیکی: مایع سفیدرنگ

ماده اصلی تشکیل دهنده: کوپولیمر بوتادین استیرول

چگالی در دمای 20 درجه سانتی گراد: 1.02g/m3

ماده حلال: آب

دمای قابل اجرا: بالاتر از 5°c

دمای سطح اجرایی: بالاتر از 5°c

مدت زمان گیرایی: 60% بعد از 7روز

روش اجرا:

قبل از اجرا باید koroseal به خوبی هم زده شود. بعد از اتمام ماله کشی سطح، koroseal باید به صورت یکنواخت بر روی سطح اسپری شود. اسپری کردن باید به صورت کاملاً یکنواخت انجام پذیرد در حالتی که همه ی سطح به وسیله ی این مواد پوشانده شود. هر چه زودتر اسپری کردن صورت پذیرد در گیرایی و ثمربخشی خواص koroseal تأثیر بیشتری خواهد داشت.

قبل از اجرایkoroseal باید از عدم انباشت آب و غرقابه بودن سطح از آب اطمینان حاصل گردد. هنگام اجرای koroseal  باید دقت شود تا اسپری به صورت یکنواخت بر روی سطح انجام شود تا سطح نهایی ظاهری یکدست داشته باشد.

جهت اجرا بایستی از تجهیزات استاندارد و نازل های پاششی مخصوص برای اینکار استفاده شود. شستن دستگاه ها پس از اسپری کردن توصیه میشود.

همچنین جهت اجرا می توان از غلطک رنگ نیز استفاده کرد. منتها باید توجه داشت که میزان مصرف در این روش بیشتر از روش کار با اسپری خواهد بود.

محصول koroseal در ابتدا پس از اسپری کردن ظاهری سفید رنگ خواهد داشت که رفته رفته بیرنگ شده و به لایه ای بی رنگ و براق تبدیل میشود.

استفاده از محصولات رزینی برای لایه ی رویی مانند اکریلیک رزینی ها و … غیر ضروری و استفاده از محصولات خانواده ی EP و  PU توصیه نمیشود. 

مصرف:

حدود g/m2150-100(گرم در هر مترمربع) که بستگی به زبری سطح نیز دارد.

نکات ایمنی:

در تولید این محصول از هیچگونه مواد مضر و سمی که در لیست مواد مضر و خطرناک در شرکت های حمل و در استانداردهای WKG2 درج شده است به کار نرفته است. با این وجود از تماس با پوست و چشمها جلوگیری شود. 

کنترل کیفیت: 

محصول koroseal بر مبنای اصول مشخص و با نظارت مستقیم تیم کنترل کیفیت و براساس استاندارد CIN EN ISO 9001:2000 تولید میشود.

شرایط نگهداری:

در محیط دربسته و در محیط خشک و خنک نگهداری شود، این محصول باید دور از تابش مستقیم خورشید و یخ زدگی نگهداری شود.

بسته بندی:

در سطل های 30و 190 کیلویی موجود است.

تذکر:

این محصول مثل سیمان در مواجهه با رطوبت و یا آب از خود خاصیت آلکالاینی ایجاد می کند. برای همین منظور باید دست و چشمان خود را از تماس مستقیم با آن دور نگاه داشت. در صورت تماس با چشم حتماً به دکتر مراجعه شود.