کاربرد:

کرودور HB5، یک پودر پایه سیمانی جهت اتصال بتون قدیمی به بتون جدید جهت ایجاد پیوندی بین بتون قدیمی و روکش های سخت بتونی بخصوص روکش های سخت کرودور می باشد.
این محصول مخصوصاً مناسب استفاده در سیستم های KOROTAN می باشد که جهت اطلاعات بیشتر خواهشمند است به اطلاعات فنی محصول مربوطه مراجعه گردد. رطوبت سطح بستر بر این محصول اثری ندارد. این محصول برای استفاده در داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص:

  • رنگ محصول قهوه ای می باشد.
  • ضد آب و مناسب جهت استفاده در سالن های مرطوب
  • بدون کلرید
  • مقرون به صرفه
  • به نحو مطلوبی ترکیب شده است 

مراحل اجرا

آماده سازی زیره:

بتون زیره باید بتون کلاسه C 25/30 که ابتداً بایستی بوسیله فرز مسطح شده باشد. سطح باید عاری از هرگونه ترک و یا حتی شوره و یا خاک باشد. کف زیره باید عاری از هرگونه مواد روغنی و یا مواد سیمانی دیگر باشد. مقاومت فشاری زیره باید حداقل 1.5N/mm2 باشد. بتون زیره باید یک روز قبل از اجرا خوب خیس شود. ولی باید توجه داشت که نباید آب روی سطح بستر باقی بماند.

نحوه مخلوط کردن:

یک کیسه 25 کیلویی محصول KORODUR HB5 را به مقدار 5.5 لیتر آب اضافه کرده و برای 3 دقیقه بطور آهسته هم میزنیم تا به صورت مایعی لاستیکی درآید. باید توجه داشت که از استفاده از مواد رطوبت گیر جلوگیری به عمل آید. بعد از اینکار مواد را با استفاده از جاروی دستی به ضخامت یک تا 2 میلیمتر بر روی سطح زیرینی که قبلاً خیس شده است اجرا میکنیم. بعد از آن نیز روکش سخت باید قبل از خشک شدن HB بر روی آن اجرا شود.

نحوه مصرف:

به مقدار 2 کیلوگرم در هر متر مربع بسته به سطح بستری که باید روی آن اعمال شود و میزان جذب آبی که بستر زیرین دارد.
دمای مورد نیاز برای انجام فرآیند گیرش ˚KORODUR HB5 : 5C ˃
دمای مورد نیاز برای سطح بستر: ˚5C ˃

درزها:
درزهای موجود در سطح بستر باید در روکش هم اعمال شود.

بسته بندی:
کیسه های ضد آب مخصوص 25 کیلویی

نحوه ی نگهداری:
خشک . مانند سیمان

مدت زمان نگهداری استاندارد معمولاً 6 ماه می باشد.
تذکر:
این محصول مثل سیمان در مواجهه با رطوبت و یا آب از خود خاصیت آلکالاینی ایجاد می کند. برای همین منظور باید دست و چشمان خود را از تماس مستقیم با آن دور نگاه داشت. در صورت تماس با چشم حتماً به دکتر مراجعه شود.